Wirtualne Lasy
| Dodaj do ulubionychUstaw stronę www.lasy.pl jako stronę startową |27 I. Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław |
 
ELMIA WOOD 2005
Artykuł dodany: Monday, 06 June, godzina 17:28


W dniach 1-4 czerwca w okolicach Jonkopingu w Szwecji odbyła się już kolejna edycja największych na świecie targów poświęconych branży leśnej i drzewnej. Targi Elmia Wood od 30 lat na stałe już wpisały się w krajobraz leśnych imprez skierowanych do leśnikow, przedsiębiorców i świata nauki.

 • Czytaj więcej ...

  Krzysztof Jankowski

  Tegoroczne targi odwiedziło przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy gości (w tym liczna ok. 200 osobowa grupa akredytowanych dziennikarzy).Około 500 firm mimo niemałych kosztów zdecydowało się na prezentację swoich wyrobów. Oczywiście dominowały firmy skandynawskie ale dzielnie zwłaszcza w dziedzinie wysokich technologii pozyskania i obróbki drewna konkurowały z nimi firmy amerykańskie.

  Nasz kraj reprezentowały trzy miłe wyjatki: Codimex,ORWLP Bedoń oraz OTL Jarocin.Prezentacja produktów odbywała się przede wszystkim na terenach leśnych, między którymi sprawnie można było poruszać się środkami komunikacji (jak w moskiewskim metrze – co minutę odjazd autokaru).Rzesza zwiedzających liczna, morze ludzi, których nie wystraszyła nawet deszczowa aura jaka zasłoniła w środowy ranek niebo nad Jonkopingiem.Tradycyjnie duże zainteresowanie wzbudziły pokazy terenowe pracy harwesterów oraz forwarderów (w kategorii tych ostatnich nawet odbyły się Mistrzostwa Świata) Oprócz tego mnóstwo wszystkiego co bliskie lub pokrewne z branżą leśną.

  Wśród gości nie zabrakło polskich leśników – oprócz wspomnianych wcześniej firm i naszej prasy leśnej różne regionalne dyrekcje zorganizowały wycieczki na ten czas do Szwecji. Warto zauważyć, że koszty prezentacji sięgały niebotycznych sum ( np. za teren w lesie o powierzchni nie przekraczającej 100 m2 trzeba było zapłacić ok. 40 000 Euro) – można łatwo sobie wyobrazić, ile kosztowało firmę amerykańską John Deere Forestry wystawienie kilkudziesięciu maszyn wielooperacyjnych różnych typów na kilku ha powierzchni .

  Następna Elmia Wood już za 4 lata !
 •  
  "ELMIA WOOD 2005" | Zaloguj/Stwórz Konto | 2 komentarze(y)
  Wynik
    
  Komentarze są własnością wysyłających. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść!
  Re: ELMIA WOOD 2005 (Wynik: 0)
  przez Anonimowy w Thursday, 09 June, godzina 13:07
  Panie Jankowski! Zamiast jeździć po jakichś targach zajołby się Pan zjazdem koleżeńskim. Wader.


  [ Odpisz na ten komentarz ]

  Menu Główne

  Przegląd Leśniczy

  On-line w portalu
  Gości anonimowych: 13
  Użytkowników: 0


  Nie jesteś zalogowany jako użytkownik.
  Ale możesz się zarejestrować lub zalogować klikając tutaj

  Polecamy

  Koło Łowieckie Żubr w Szczecinie
  DRWAL - Pismo przedsiębiorców leśnych


  Dla użytkowników

  Zagrożenie pożarowe lasów


  Serwis praca.lasy.pl

  ZESPÓŁ REDAKCYJNY: administracja portala Tomutek, Blok "Motto dnia" , Encyklopedie Łukasz Ulbrych